Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 1. prosince 2023 Iva

Propalestinští aktivisté? Užiteční idioti

11. 07. 2011 10:00:00
A už je to tu zase. Bratru před rokem (květen 2010) se pokusila loď Mavi Marmara plná tak zvaných propalestinských aktivistů prolomit izraelskou blokádu Gazy. Izrael použil vrtulníkový výsadek , ten byl napaden železnými tyčemi, praky, sekerami a noži. A byli mrtví. A nyní se chystá dokonce celá flotila propalestinských aktivistů o prolomení izraelské námořní blokády pásma Gazy. Prý jde o humanitární akci. Komu to chtějí vykládat? Ve skutečnosti jde o akci provokační a propagandistickou. Jak jsem na to přišel? Jednoduše. Od otevření hranice mezi Egyptem a Gazou existuje volný pohyb osob i materiálu, takže jaká humanitární krize.
Mírumilovné palestinské dětičky
Mírumilovné palestinské dětičkykecy.roumen.cz

Pokusí-li se letošní "humanitární" mise zase blokádu prolomit, izraelská armáda ji bezesporu opět přinutí zastavit silou. Není divu. Na území Gazy totiž operuje teroristická organizace Hamás, proslulá svými zbabělými raketovými ale i podřezávacími útoky na civilní izraelské obyvatelstvo. Proč by tedy Izrael neměl mít právo zkontrolovat náklad, který je vyložen na pobřeží ? Kdo tady vidí jaké bezpráví? Pokud někdo veze opravdovou humanitární pomoc do pásma Gazy, proč ji nevyloží v některém z přístavů, které dává Izrael k dispozici?

Naštěstí Řecko zatím znemožnilo vyplutí této provokativní mise. Stejně jako Kypr a Turecko. Zdá se, že svět pochopil, že nejde o nic jiného než o provokaci, protože před prolomením izraelské blokády varovaly své občany Spojené státy, Kanada, Austrálie, Británie a celá Evropská unie i OSN.

A tak zmatení aktivisté se pokusili alespoň udělat brajgl na letišti Ben Gurion. Akce vyšuměla, pár pomatenců bylo zatčeno a poté vykázáno. Bez jakékoliv pozornosti a headlinů. Jenom několik pomatenců včetně jednoho blogera iDNES zalkalo nad jejich strastiplným osudem.

Jak napsala Gita Zbavitelová : Aktivisté si rovněž nepovšimli, že 22. června připlula do Gazy bez sebemenší mediální pozornosti loď s nákladem evropských humanitárních skupin, které nemají potřebu provokovat a poutat pozornost. V koordinaci s Izraelem a Egyptem bez problémů přistála v egyptském Aríši a náklad byl do Gazy dopraven po souši. Totéž Izrael doporučoval i současným aktivistům, ale pro ty by to nebyla taková show. Proto také odmítli nabídku Řecka, že jejich humanitární náklad dopraví do Gazy v doprovodu diplomatů OSN.

Svět má pro Izrael větší pochopení i kvůli výsledkům téměř dokončeného vyšetřování loňského incidentu mezinárodní komisí OSN. Tým pod vedením bývalého novozélandského premiéra Geoffreyho Palmera a někdejšího prezidenta Kolumbie Alvara Uribeho dospěla k závěru, že izraelská blokáda Gazy je legální, legální byl i zásah komanda a vojáci jednali v sebeobraně.

Aktivisté se navzdory nezdarům nevzdávají a cirkus Flotila pokračuje jako filmová groteska. Američtí pasažéři jedné z lodí zadržených v Řecku vyhlásili v neděli protestní hladovku, ale v pondělí ji ukončili. V tentýž den vyplula bez povolení kanadská loď z Kréty, ale už po 15 minutách ji vrátila pobřežní stráž a zatkla tři cestující za to, že se ji pokusili zastavit na kajaku. Nyní je loď údajně bez proudu a pasažéři nemohou na záchod. Aktivisté na protest obsadili španělské velvyslanectví v Aténách a požadovali, aby Španělsko přimělo Řecko k povolení plavby, ale pak se ukázalo, že jsou jen čtyři.

P.S.
Proč se nekonají žádné demonstrace aktivistů když Hamas zavraždí děti v izraelském školním autobuse?
Proč nedemonstrují aktivisté za propuštění izraelského vojáka Gilada Šalita, který byl skoro přesně před pěti lety unesen palestinskými teroristy do Gazy?

Psáno pro blog.iDnes.cz
Mé blogy přejímají i servery Virtually, Parlamentní listy, Česká Media, E-portál a Fragmenty.

A obvyklá porce uvolňováků:

Když se řekne - trinitivriti :
http://www.paulczynski.cz/kdyz-se-rekne-trinitivriti.html

Foto dne - Obama švihák lázeňský:
http://www.paulczynski.cz/36675.html

Fórek dne - pěkné tenisky :
http://www.paulczynski.cz/betalny-tenisky.html

A nakonec kousek z blogu jednoho užitečného českého idiota :
Takto izraelské úřady zacházejí se stovkami aktivistů přilétávajícími do Izraele. Mezi zadrženými jsou lidé všemožných národností. Naleznete mezi nimi Američany, Španěly, Italy, Holanďany, Belgičany a třeba také Francouze. Izral v tomto nedodržuje mezinárodní předpisy a úmluvy. Lidská práva jsou trhána jako role starého nepotřebného papíru. Ovšem co bychom chtěli od režimu, který se neštítí bourat lidem domovy, který se nebojí uzurpovat jeden lid.

Autor: Petr Paulczynski | pondělí 11.7.2011 10:00 | karma článku: 35.14 | přečteno: 2423x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Veronika Valíková Šubová

Hlášení o fenoménu „dezolát“ v literatuře

Antigona, Sókratés, Kristus, svatý František, Dante Alighieri, Francois Villon, William Shakespeare, Karel Havlíček Borovský, F. M. Dostojevskij, W. Churchill... Jsou důvěryhodní? Můžeme se spolehnout na jejich hodnotový systém?

1.12.2023 v 13:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění - Lidé jsou naštvaní

Není nutno a ani radno říkat nahlas vše, co si myslíme. Neboli doublethink je opět aktuální. Orwell měl zase pravdu. Budeme ještě vzpomínat, jakou svobodu jsme tu měli za Husáka?

1.12.2023 v 13:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 38 | Diskuse

Táňa Lišková

Vidíte, jak je krásná?

Kočka není starost - kočka je radost! Kromě toho taky ten nejlepší lék bez nežádoucích účinků. Doporučuji užívat denně podle potřeby :)

1.12.2023 v 9:09 | Karma článku: 12.08 | Přečteno: 173 | Diskuse

Filip Vracovský

Dávno pryč jsou chvíle... Kdy jsem rád padal na zadek , nebo na tlamu .....

Troška zimní poetiky snad nikoho nezabije........... Křupe to dneska krásně pod nohama, nemyslíte ?

1.12.2023 v 9:02 | Karma článku: 13.18 | Přečteno: 265 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Pro stejnopohlavní „manželství“ je jen každý čtvrtý

Podle nejnovějšího průzkumu agentury NMS souhlasí s uzákoněním stejnopohlavních „manželství“ jen o něco víc než čtvrtina našinců. Což je výrazně méně, než s jakou podporou se ohánějí aktivisté z inciativy „Jsme fér“.

1.12.2023 v 9:01 | Karma článku: 24.77 | Přečteno: 354 | Diskuse
VIP
Počet článků 1307 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3091
Postřehy z politiky a života.

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...