Mezitím co media žvýkají Kalouska, tiše nám rostou daně

16. 07. 2012 14:45:00
Mazánek, Lessy, Kalousek, Parkanová, Bradáčová, Blažek, Zeman. Mediální dravci trhají mrtvolu korupčních kauz, chystaného "převratu prokurátorů"a restitucí církevního majetku. Žvýkají tato tučná mediální sousta a vytvářejí atmosféru obecného znechucení. Upřímně řečeno, chvílemi se nedivím. Atmosféra tomu přeje, řekl bych že jde o společenskou objednávku. Akorát nevím kdo je objednatelem. Je to takové pěkně šťavnaté, dobře se o tom spekuluje a plná zadel sociologů, politilogů a ostatních nic kromě keců nevytvářejících intelektuálů plní mediální prostor. Jak řekl svého času vůdce Pravdy a lásky, plní prostor blbou náladou.
Copak asi chce říct?Copak asi chce říct?

Prostor je zaplněn těmi, co chtějí něco okupovat, vrátit stát, co se za něco stydí, co podporují policejní prezidenty. Co chvíli vyskočí nějaký tajtrlík na provizorní tribunu a plamenně pohovoří k obrovskému množství několika desítek lidí, v parcích nám konají potřebu okupující stanaři. Odbory místo starosti o vztah mezi zaměstnavateli a zaměstnanci se zapojily jako další politická síla. Mezitím si v parlamentu otevírají hubu stalinisté a to zdá se nikomu nevadí. Zato nad pár peprnými slovíčky jednoho občas upraveného ministra se všichni ošívají, jako kdyby mluvil jinak než mluví většina z nás v denním životě.

A mezitím nám sněmovna tak nějak mimo pozornost medií schválí další další šáhnutí státu do našich kapes. Říkají tomu komplexní balík daňových změn. Znamená to, že daň z přidané hodnoty tak zřejmě stoupne o jeden procentní bod, lidé s příjmem nad 100 tisíc korun měsíčně budou nejspíš odvádět novou sedmiprocentní daň, dojde k omezení výdajových paušálů pro živnostníky, zrušení slevy na dani z příjmu u pracujících důchodců nebo konec stropů u odvodů na zdravotní pojištění. Dále se počítá i s omezením "zelené nafty", zemědělci tak budou ze spotřební daně z nafty využité na obdělávání polí dostávat příští rok zpět 40 procent místo letošních 60.

Další nemravností je zvýšení daně z převodu nemovitosti ze tří procent na čtyři. Celá tato daň vlastně daní za něco co již bylo vybudováno ze zdaněných peněz. Hezky to napsal v pondělní glose Mirek Macek: Nemohu se zbavit přesvědčení, že každý poslanec ODS, který hlasoval pro zvýšení (a nikoliv zrušení) totálně nemravné daně z převodu nemovitosti, by měl být vyloučen z ODS, neboť porušuje její stanovy. Ale rád si vyslechnu jejich protiargumenty, kterými se mě budou snažit přesvědčit, že občané mají být za své zločinné nákupy nemovitostí po právu trestáni!

A to se nezmiňuji o změnách v systému sociálních dávek.

A tak se ptám, kde zůstal program ODS?

Rozuměl bych tomu, že vláda hledá cesty na vyrovnání státního rozpočtu. Kdyby ovšem současně nevyhazovala stamiliony na projekty, které jsou na dvě věci. Nebo alespoň nefungují. Někdo mne nutí, abych věřil i prohlášení ministra Kalouska že že 68 procent aktivního konsolidačního úsilí vláda realizuje na výdajové straně, aniž by mi řekl kde a jak.

Myslím, že docela dobře zhodnotil toto šátrání v poplatníkově kapse Petr Tluchoř. Mám s balíčkem poměrně zásadní problém. Na jedné straně si samozřejmě přeji odpovědné hospodaření. Na druhé straně způsob, jakým mají být úspory dosaženy, je v přímém rozporu s programem a dlouhodobou politikou ODS. My jsme slibovali udržení nízkých daní jako lék na krizi. Místo toho je razantně zvyšujeme, včetně zavedení milionářské dávky. Slibovali jsme zjednodušení daní a jednu sazbu DPH. Místo toho jen zvyšujeme obě sazby. Slibovali jsme podporu rodin a podnikání. Místo toho bereme živnostníkům, kteří daní paušálem, daňové slevy na manželku a děti. Jdeme tak proti zájmům našich voličů a proti programu ODS. Navíc zvyšování daní nefunguje. Jen zvyšuje inflaci, dusí růst a výběr daní se nakonec snižuje. Reagovat na tento vývoj dalším zvyšováním daní není ani pravicové ani moudré. Nejsem sám, kdo si to myslí, v klubu je nás víc a podobně uvažují i ekonomičtí experti.

Musím se přidat (i když je to asi k ničemu) k názoru, že tyto změny jsou v přímém rozporu s tím, co jsme slibovali našim voličům. A jsem přesvědčen, že je i v přímém rozporu se zájmy České republiky a jejích občanů. Zvýšení daní jako lék na krizi prostě nefunguje, což už jsem psal v předminulém blogu.

A tak momentálně řeším problém, jestli ta současná ODS je ještě ta, do níž jsem vstupoval. Neboť to co zavádíme a čemuž říkáme solidární daň, není vlastně nic jiného než ona známá milionářská dávka. Tu u nás svého času ovšem zavedla zcela jiná strana.

A oněch 68% snížení mandatorních výdajů? Nějak postrádám výčet opatření, kterými toho bude dosaženo. Musím se vrátit k jednomu staršímu blogu v němž jsem se ve virtuálním prostoru ptal básnickou otázkou našich ministrů. A protože se dodnes nestalo nic, musím se pokusit zeptat se znovu.

1. O kolik jste již snížil počet zaměstnanců Vašeho resortu (skutečných, ne tabulkových), a o kolik jej ještě hodláte snížit do konce vol. období?
2. Kolik obskurních organizací v působnosti Vašeho resortu jste již zrušil, a kolik jich zrušit hodláte?
3. Jakým způsobem dopadly výkonnostní a personální audity Vašeho resortu, jež jsou zmíněny ve vládním prohlášení?
4.Kolik majetku v působnosti Vašeho resortu už jste privatizoval, případně prodal, a kolik ho hodláte prodat či privatizovat ještě do konce volebního období?

Ale abych dospěl kromě kritiky k nějakému závěru. Mám takový sen:

-všechy daně byly sjednoceny na 15%, na 15% sjednoceno i DPH. Nastal okamžitý prudký ekonomický růst - všechny německé kolosy zvolily za svůj daňový domicil Česko a všechny daně platí u nás, což umožnilo zvýšení důchodů o 20%

- vláda zrušila veškeré dotace v souladu s filosofií - co potřebuje dotaci je buď podvod, nebo ekonomický nesmysl nebo prokorupční šejdírna

-vláda přestala sypat do bezedného míšku ať už ekopošuckých, tak multikulturně obohacujících obskurních spolků, co se pak za státní peníze někde uvazují, nebo radí nepřizpůsobivým jak k dávkám co nejsnadněji přijít

- klesl počet obcí a tudíž radnic a placeného aparátu

- veškeré veřejné soutěže se konají formou veřejných online internetových aukcí

- byl snížen počet ministerstev, ve zbylých byl snížen počet zaměstnanců o 50%, snížil se počet poradců a jejich poradců o 100%

- počet poradních orgánů, komisí, subkomisí, rad a příspěvkovývh organizací, zřizovaných ministerstvy byl zredukován o 80%

- dlouhodobě nepracujícím přestaly být vypláceny sociální dávky - bylo jim navrženo hromadné ubytování v bývalých kasárnách s možností stravy 3x denně za předpokladu, že budou 4 hodiny denně vykonávat veřejně prospěšné práce

Nu, jak jsem napsal. Je to jenom takový sen.

Realita je jiná. Daně si porostou zcela mimo pozornost medií, protože my se teď musíme zabývat otázkou kdo o kom řekl že je kokot, neřkuli totéž výrazem, který by mi adminem asi nebyl uznán. I když v parlamentu zazněl naplno a naši politickou reprezantaci vesměs zjevně pobavil.

A nyní se uvolníme u tradičních uvolňováků.

Když se řekne - byt rozdělovače EU dotací:
http://www.paulczynski.cz/kdyz-se-rekne-byt-rozdelovace-eu-dotaci.html

Foto dne - studijní náhled:
http://www.paulczynski.cz/foto-dne--studijni-nahled.html

Fórek dne - parking po návštěvě sběračů kovů:
http://www.paulczynski.cz/parkoviste-po-navsteve-sberacu-kovu.html

Autor: Petr Paulczynski | pondělí 16.7.2012 14:45 | karma článku: 43.87 | přečteno: 8434x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Brusel ani západní Evropa už nejsou pro nás vzorem demokracie!

Jak jsem se dočetl na Foru24, tak přímo v Bruselu se prý má proti nám dnes konat jakási demonstrace. Hm, zajímavé. Jenže Brusel ani západní Evropa už v současné době nejsou pro nás Čechy žádným vzorem svobody a demokracie.

18.6.2019 v 13:37 | Karma článku: 33.71 | Přečteno: 803 |

Jan Bartoň

Antibabišovská koalice zve ČSSD do svých řad

Opoziční strany vyvolají hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše po shromáždění Milionu chvilek na Letné v Praze. Vyzývají ČSSD, aby už konečně dostala rozum a hlasovala proti vládě, v níž sedí.

18.6.2019 v 12:42 | Karma článku: 34.77 | Přečteno: 948 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Hlasovat o nedůvěře vládě ano, ale všechno má svůj čas…

ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí STAN hodlají společně ladit noty na hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Šanci na úspěch mají malou a možná si tak dobrovolně podřezávají pod sebou větev, která ještě ani nevyrostla...

18.6.2019 v 10:47 | Karma článku: 21.81 | Přečteno: 571 | Diskuse

Pavel Pokorný

Gottwaldovi vnuci

Začetl jsem se do článku Hany Lipovské Privatizace jako zločin v sobotní MF Dnes 15. 6. 2019. A doslova jsem „zařval“, když jsem v něm objevil pojem Gotwaldovská vnoučata. Kdo to má být?

18.6.2019 v 10:01 | Karma článku: 17.08 | Přečteno: 864 | Diskuse

Jan Dvořák

Primátora Hřiba navštívil duch

„Pane primátore, přišel jsem vám ..“ ozval se z ničeho nic v pracovně pražského primátora poněkud roboticky znějící hlas, který vycházel z útrob jakési velké bubliny vznášející se v prostoru.

18.6.2019 v 8:49 | Karma článku: 22.59 | Přečteno: 549 | Diskuse
VIP
Počet článků 1307 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3080
Postřehy z politiky a života.

Najdete na iDNES.cz