Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 24. února 2024 Matěj

Hlody středeční 3/5 aneb miluji naše média

3. 05. 2016 15:36:51
Malý přehled cesty do nenormality jak ji přinesl týden co uplynul od minulých hlodů. - Feministky podporují islámské "zahalování" coby právo žen - Pravice, ta hodná, neautentická, vidí spásu v cenzuře a kriminalizaci nevh

-Cikán je Rom. Černoch je Afroevropan. Cikánský baron ale nechce být romským baronem. Migranti z Afriky nechtějí budovat Evropu. A běloch je ten vůl co to všechno popletl.
- Eurosvazáci ještě stále tvrdí, že národní státy jsou přežity, aniž by kdy viděli jediný "přežitý" národní stát.
- Pátrání po zdroji ruské propagandy zavedlo Respekt tuneláře Bakaly do panelákového bytu severomoravského Havířova.
- Imigranti jsou po "přínosu", "krizi", "útoku Putina" už zase přínos.
- Turecko, stát NATO dumá, jestli nejdřív porazit Evropu a až pak Rusko. Nebo radši obráceně.
-Turecku zruší EU vízovou povinnost. To teprve uvidíme co je to migrační nájezd.
- nizozemský státní tajemník pro migraci Klaas Dijkhoff před mírumilovnými uprchlíky prchl pod ochranou speciálních jednotek.
- ani po dvou letech není vyšetřen oděský masakr.
- Itálie před bankrotem
- Řecko stále v bankrotu
-Ruská stihačka provokovala Amíky u svých hranic
- Angela se má fajn.
-Odvážná Miroslava Němcová promluvila. Evropská unie se pomalu rozpadá pod tlakem migrační krize, Eurozóna se rozpadá ještě o něco rychleji pod tlakem fiskální krize a zadlužení Řecka a dalších států. Vláda připravuje zákony, které znamenají další omezení ekonomické a politické svobody a konec svobody slova.
A ODS si ústy Němcové zvolila pro ní nejdůležitější téma a hlavního protivníka. Je jím prezident Zeman. A nyní pár titulků.

 • „Megaudálostí“ posledních dní je posprayování kaváren, které jsou spojeny s vládní propagandistickou jednotkou „Nenáviď svobodnou kulturu“ – primitivně pojmenovanou „Hatefree Culture“. Přestože sprayerství je v ČR běžným přečinem, při kterém se obvykle nikdo nevzrušuje, establishment podezřele rychle z vandalství udělal ideozločin – tzn. některé zločiny jsou vládnoucí vrstvou považovány za závažnější. Zpravidla ty, které útočí na její mocenskou hegemonii. Již v neděli kolem oběda se konaly propagandistické akce, na kterých se účastnila i primátorka Krnáčová (a patnáct fotografů). Celá událost je vysoce podezřelá. Několik autorů vyslovilo pochybnosti, zda vina nemá dopadnout na antilevicové politické směry, ač ve skutečnosti spáchána levicovými útočníky.
  Šabatovou a Dienstbiera „klepne pepka“ pravil k tomu Stanislav Křeček. Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček si myslí, že kampaň HateFree nijak zmírnění nenávisti a rozdělení společnosti nepřispívá, spíše naopak. Upozorňuje, že se objevily pochybnosti o tom, zda nápisy směřující proti HateFree a jinde v Praze mají na svědomí neonacisté, protože například heslo „Smrt uprchlíkům“ by tyto skupiny zřejmě nepoužily. Křeček je známým názorovým oponentem ministra Dienstbiera, pod jehož úřad agentura HateFree spadá. Mediální pozornost je asi pochopitelná v situaci, kdy je společnost roztříštěná a stav se spíše zhoršuje. Lidé nedostávají odpovědi na aktuální otázky a dostává se jim z jedné strany buď jen chlácholení, z druhé strany se na ně dělá dlouhý nos morální převahy a jsou kvůli svým obavám označováni jako xenofobové. Anebo pak dostávají takové rasistické a téměř nacistické odpovědi, jako byly zmíněné nápisy. Není divu, že to vyvolává pozornost. Chci ale také upozornit na to, že se na sociálních sítích objevily pochybnosti o tom, že tyto nápisy mají na svědomí neonacisté, protože například na jednom z nich je heslo „Smrt uprchlíkům“, a přitom slovo „uprchlík“ by neonacisté zřejmě nepoužili. Návrhy na zpřísnění trestů za hanobení menšin apod. je podle mne cesta do pekla. Je to cesta buď k přijímání zákonů, které nebudou respektovány, nebo zákonů, jež budou použity jen tehdy, až se to někomu bude hodit. Jedna věc je, když někdo vyzývá k násilí proti skupině obyvatel, když se to ale vztáhne i na hanobení třídy, je to problém. Budeme asi muset vymyslet novou definici pojmu třída, protože třída je podle marxismu definována vztahem k výrobním prostředkům. Jsou tedy třeba nájemníci třída, nebo jsou jí majitelé domů. Když pak řeknu, že majitelé domů jsou vydřiduši, bude to hanobení třídy? To je nepřijatelné a doufám, že to v parlamentu neprojde. Adorace Charlie Hebdo byl naprostý úlet, politici pochodovali a každý říkal „Je suis Charlie“. Když si dnes ale uvědomíme, co se na stránkách toho časopisu objevovalo, bylo to jednoznačně urážlivé a nepřijatelné. A dnes jsme tam, kde jsme nechtěli být – na jedné straně politici říkají „Jsem Charlie“ a urážlivé kresby vydávají za vrchol svobody slova a za pár měsíců poté říkají pravý opak, že se hanobení musí trestat. To společnost jenom znejisťuje. Buď jsme všichni Charlie a můžeme zpodobňovat Mohameda, Ježíše nebo Panenku Marii v různých pozicích a všechny zesměšňovat, nebo budeme trestat za nějaké hanobení. To je velice nebezpečné.
  Fakt bych rád sdílel rozhovory, kde se říká, že není třeba chlácholit a urážet, ale pravdivě informovat, z nějakého jiného zdroje, než z Plistů. Pátrám v Respektu, Referendu, Bakalonovinách ... a kde nic, tu nic, ani tráva neroste.
 • A ze stránky pověstné Kliniky k tématu osvobození údajného házeče zápalných lahví. Kamarád Igor byl právě zproštěn obžaloby z údajného útoku na dům Martina Stropnického. Soudkyně jej ale odsoudila k vyhoštění zpět do Ruska za to, že natáčel sprejováni nápisu na zeď. Soudkyně sama řekla, že tento čin má malou závažnost, ale protože je Igor anarchista a chodí na demonstrace, nežije podle ní řádný život. Řádný život, to je zřejmě ten, kdy se ve volném čase nevěnujete solidárním aktivitám všeho druhu, neprovokujete tím, že nejíte maso nebo nepijete alkohol, zkrátka nevybočujete svými činy mimo to, co je považované za běžné. Současně je třeba zmínit, že Igor byl společensky aktivní už v Rusku: protestoval proti Putinově politice a anexi Krymu, proti rasismu a fašismu...a už tenkrát tedy nevedl slovy soudkyně „řádný život“. Jestli má míru závažnosti Igorova provinění ovlivňovat jeho angažovanost, ať už na poli práv zvířat nebo práv lidí, považujeme proces za politický a výsledek procesu za signál, že nejlepší je mlčet a ke stavu světa se nevyjadřovat. Na Igorovu podporu chystáme demonstraci. Naší zbraní je solidarita.
  A hele, z "rusáka", který zaútočil na vládu ČR, protože se mu nelíbily Stropnického řeči o Rusku, se klube perzekvovaný student etnologie, anarchista (z Kliniky?), který ohledně Ruska stojí na stejné straně jako Stropnický. BTW: Když má sprejování zdí malou závažnost, proč pak tolik humbuku kolem posprejované kavárny?#Doprdelekdetožijem
 • Pozabíjeli se sami. Džihádista odpálil osm opásaných kolegů omylem dřív. Afghánské město Kundúz, které se snaží dobýt povstalci z Tálibánu, bylo ve středu ušetřeno krvavého útoku. Devítičlenná skupina sebevražedných atentátníků totiž nedorazila na místo určení, protože se jeden z nich nedopatřením odpálil ještě na cestě. A zabil i všechny své spolubojovníky. Podle deníku The Daily Mail to uvedlo afghánské ministerstvo vnitra.
  Skupina podřízená veliteli mullovi Walimu podle prohlášení ministerstva zahynula jen krátce po opuštění základny Tálibánu v okrese Dašte Arči. Jeden z džihádistů omylem aktivoval výbušniny připevněné k tělu a zabil celou skupinu. Afghánské úřady neupřesnily, za jakých okolností k tomu došlo.
  Já bych řekl, že jen houšť. Nejlépe by mohli sublimovat všichni. On už si je Alláh přebere.
 • „Jak čas plynul, naše zahraniční politika pomalu přestávala dávat smysl. Logika byla nahrazena hloupostí a arogancí, což vedlo k mnoha zahraničně politickým katastrofám. Od chyb v Iráku přes Egypt, Libyi až po prezidenta Obamu ležícího v písku Sýrie,“ prohlásil na tiskové konferenci o zahraniční politice USA Donaldl Trump a dodal, že tohle všechno začalo s nápadem, že země na východě chtějí západní demokracii.
  „A tenhle nápad způsobil mnoho smrti, občanských válek, neštěstí, pomohl k vzestupu Islámského státu a dalších teroristických organizací a vlastně ani nikde onu západní demokracii úspěšně nezaložil. Naše zahraniční politika je naprostá a úplná katastrofa. Žádná vize, žádný cíl, žádný směr, žádná strategie.“
  Dodávám: To bude řev!
 • A brněnské okénko: Město předvede maketu stadionu za Lužánkami. Zatímco doposud byl nový fotbalový stadion za Lužánkami pro brněnské fanoušky jen mlhavý sen, nyní nabírá konkrétní podobu. V pátek plánují představitelé města odhalit jeho maketu. „Podobu nového stánku si Brňané prohlédnou symbolicky na ploše starého lužáneckého stadionu. Model se poté přesune na stadion v Srbské ulici, kde se koná ligový zápas mezi Zbrojovkou Brno a Jihlavou," řekl Filip Poňuchálek z tiskového střediska magistrátu. A lidičky se pohrnou koukat na modýlek aniž by si položili otázku, kde se na ten stadion vezmou peníze. Ve stavění Potěmkinových vesnic je tato dnes již rozpadlá koalice mistr. Sám náměstek pro lajky Matěj Hollan postoval na FB, aniž by si uvědomil jak hlubokou pravdu o situaci vyslovil: "Se znepokojením jsem na sobě v poslední době zaregistroval jistou proměnu: Po volbách jsem se při dotazu "Vy jste Matěj Hollan?" nadšeně otáčel za tazatelem a s úsměvem mu podával ruku, nyní instiktivně zaujímám základní boxerský postoj a očekávám ránu do držky." Jo a Žít Brno jedná s topkou o společné kandidátce do krajských voleb. A Brno prý omezí počet aut o třetinu. Buď budete chodit pěšky, běhat, nebo jezdit na kole. Dovolené bude ještě kolečkové křeslo. Povinně budete také jezdit MHD, i kdybyste nechtěli. Někteří řidiči aut budou zastřeleni, jiným budou konfiskovány vozy. V rámci tzv. "zklidňování dopravy" budou v centru provozovat svoje obchody už jen mafie, které přes ně perou prachy, protože po úbytku normálních zákazníků, kteří budou mít se zbytkem automobilů zákaz vjezdu skoro všude, už normální živnostníci nebudou mít na nájem. To je ještě větší sranda, než prvomájová cyklojízda brněnských cyklozmrdů.

A trocha bulváru: Petr Kamberský napsal na FB: Petr Honzejk bude muset dnes v Karlíně zaplatit asi hodně limonád, aby ze sebe smyl tuto potupu. V HN o něm sám Matěj Stropnický píše: "Sleduji Petra Honzejka jako uvážlivého komentátora se smyslem pro politický idealismus i realismus".
A jeden obrázek z 1.máje: Úderka sluníčkáře Peszynskeho ( ten zcela vlevo )...to je na odvoz do Bohnic. Přehlídka demence.

A zprávy o počasí: S nástupem tepla pozoruji že vyrazili majitelé bicyklů s koly za mnoho desítek tisíc korun, odění v dresech připomínajících amazonské papoušky. Mají pocit, že jejich stroj má přednost. Cyklonadlidé jedou z jedné předměstské hospody do jiné na špičkovém, vyvoněném kole se značkovým rámem vyvinutým v laboratořích NASA a nejmodernějším sofistikovaným systémem převodů, vše odlehčené na tíhu husího pírka, připravené na alpský závod profesionálů, který tihle lidé nikdy nepojedou. ani ve snu. Ovšem na silnici se motají jak lejno pod splavem. Teď taky čtu, že květen bude teplý. To abych si pořídil plechový trenky. Pes se ptá jak vypadá teplý květen. Možná takhle. A taky je hejtfrí.

A z mého života: Zle. Blbě se mi dýchá, všecko mě bolí a ještě k tomu chčije. Pes povídal že ho to nezajímá. A pak že je to nejlepší přítel člověka. Taky se mi vyjasnilo jak je možné se stát idiotem. Stačí koupit ze dvou konzerv fazolí na polévku jednu, kde jsou ony fazole naložené v chilli. Musím říci, že ta polévka pálila dvakrát. Jo, a přibližně padesát horníků Dolu Darkov na Karvinsku po noční směně nevyfáralo a nejspíše tak zahájili stávku v souvislosti s krizí těžební společnosti OKD. "Bylo mi divný, že si starý Magdon bere do jámy kartáček," poznamenal Petr Bezruč. Na procházce se psem jsem zjistil, že pes se má. Přede mnou totiž paničky na záda nepadají. Budu se ho muset zeptat jak to dělá.

A na Fejsbůku napsali:

 • Je zvláštní, že mnoha lidem, kteří se docela rychle a lehce smířili s nelegálním vstupem desetitisíců sovětských vojáků v letadlech a tancích, nemůžou se ani trochu smířit s průjezdem pár stovek ruských motorkářů s pasy a vízy v nich. Někteří říkají, že je to z obav aby nám neošukali Karkulky.
 • Pravičák je extremista, levičák aktivista. Aktivistům koupíme kliniku ať mají kde dělat molotovy, extremisty za fóry na FB zavřem. To by nevymyslel ani Orwell.
 • ANO rozjelo předvolební kampaň, Babiš a spol. chtějí lepší Česko. Morava srdečně děkuje, že se jí Babišovy ambice netýkají.
 • Z diskuze pod blogem : Ťáňa potvrzuje, že v politice hérečkám s hlavou plnou pilin, nezbývá než deklamovat desetkrát omleté mantry socbolševiků. Jó co se v mládí naučíš ... A že se jich v poslední době vyrojilo. Dokonce nám je do televize vozí až ze Slovenska ...
 • ČT24: Stropnický: to že Klinika porušuje zákon nevadí, je tady vyšší princip, jejich jiný přínos anuluje předcházející porušení zákona. Pak se nedivme že soudy osvobozují vrhače zápalných lahví. Jako demo obrázek se hodí foto s názvem "Euforie dandyho ze záchrany stromů tříděním"
 • Udělat z Matěje Stropnického šéfa Výboru pro dopravu v Praze, to je úlet. Jako byste lišce svěřili kurník, pacifistovi zbrojovku, veganovi masokombinát, militantnímu environmentalistovi a ochránci brouků a pulců výstavbu silnic, dálnic a vodních cest, nebo teroristovi jadernou elektrárnu. Vyberte si.
 • Tohle nelze necitovat. Pan Zlatuška (ANO): "Angela Merkelová není jen strážkyní Evropy, jak o ní řekl Barack Obama - ze dnes žijících lidí také reálně představuje zřetelně a viditelně největší přínos, který Evropě současnosti dokázala dát někdejší komunistická Evropa." Jedno oko nezůstalo suché. A já dodávám: ze dnes existujících partají mohli pana Zlatušku vzít opravdu už jen do ANO. Nejen proto, že ty ostatní vystřídal předtím, ale hlavně proto, že v ANO si zjevně může plácat kdo chce co chce.
 • Evropa je něco jako Jiří Dientsbier. Každý den má jeden blbý nápad. (zlatá slova primátora Kubery)
 • Aktivistka co se vrhla na poliša osvobozena. Až vás příště zastaví cajti, křičte hate free a I love Havel a oni vás musí pustit.
 • Někde jsem četl "Ano, bude líp". Jen u toho chyběla informace kde.
 • To napětí, zda Michal Horáček skončí za dva roky na Hradě, nebo v porotě patnácté řady Československá SuperStar, je téměř nesnesitelné.
 • Horáček prezidentem? Fajn, valcha se na hradě ještě nehrála.
 • Jak zastavit krajní pravici ptá se Echo 24. Je to jednoduchý, přestat financovat neziskovky s krajní levicí.
 • Miluju běžecký aplikace jiných lidí, kteří se obvykle na prahu čtyřicítky rozhodli, že se o svou penzi podělí s výrobci kloubních náhrad a s chirurgy, kteří si chtějí pro zbytek života zhnusit hovězí vývar. Tak si pořídí kecky za čtyři litry, ověsí se elektronikou a vyrazí zápasit s infarktem.
 • Co je to proboha za stav když suverénní stát žádá nějakou nevolenou evropskou komisi zdali si smí hlídat svoje vlastní hranice. Suverénní státy nežádají, ale protektoráty musí!
 • George Orwell: Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají.
 • Co má Dopravní podnik organizovat to, aby nějací šumaři vrzali v metru? Zaprvé o to nestojím a zadruhé DPP by měl především pořádně organizovat a provozovat dopravu. Vrzaly, seznamovací vagóny a další zhulenecké krávoviny k přetahování hipsterského elektorátu ať si platí Krnáčová z partajních peněz.
 • Kauzu "sprejeři" bych uzavřel bonmotem z fb diskuse: "Bílý kavárník si na čistění výloh do Prahy nechal přivézt z Teplic černocha a z magoše Slovenku. Boží."
 • Jakmile běží v televizi Nora Fridrichová, většina diváků se rozeběhne též - vypnout televizi.
 • Dovedete si představit, co by se v těchto dnech dělo, kdyby byl Bakala přítel Klausův a nikoliv Havlův a Schwarzenbergův? Jak by byl Klaus bombardován novináři, aby se vyjádřil k tomu, co Bakala v toku času provedl s OKD a na jeho hlavu by se snášel oheň a síra? Bude velmi poučné sledovat, zda-li se alespoň jeden novinář Schwarzenberga zeptá, co na jednání svého kamaráda, se kterým se spolupodílel na nejedné privatizaci, říká

A něco veselého první máj pod rozkvetlým stromem:

A fór na konec: Potká holčička večer u ledničky cizího chlapa. Vy jste náš nový babysitter, ptá se. Ne. Já jsem váš nový motherfucker.

A to je dneska všecko.

Autor: Petr Paulczynski | úterý 3.5.2016 15:36 | karma článku: 46.43 | přečteno: 8216x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Vladimír T. Gottwald

Úsměvy a úšklebky CXXVIII. (o děsivém snu a angažovaném trosečníkovi)

Do snu mi, když se setmělo, vlezlo stvoření patero – každé mělo stejné tělo, však každé jiné gendero.

24.2.2024 v 9:00 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 86 | Diskuse

Filip Vracovský

Odcházení Milionu chvilek pro demokracii (těch vyvolených)

A taky o určitě největším úspěchu vlády Petra Fiala, který nám na svých besedách bez cenzury Vít Rakušan skromně zamlčí....

24.2.2024 v 7:49 | Karma článku: 15.83 | Přečteno: 363 | Diskuse

Irena Fuchsová

Emília Vášáryová a Petr Nárožný

Pokaždé, když vidím v televizi Emílii Vášáryovou, vzpomenu si, jak jsme na podzim v roce 2000 zkoušeli v Činoherním klubu hru, Návrat do pouště, kde paní Milka, jak jsme jí všichni říkali, hrála sestru Petra Nárožného.

23.2.2024 v 23:22 | Karma článku: 17.63 | Přečteno: 275 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Drahý soudruhu Vladimíre Vladimíroviči

Obracím se na Vás při příležitosti dvou let trvání speciální vojenské operace, kterou někteří poťouchlí komentátoři označují nesmyslně jako válku.

23.2.2024 v 21:48 | Karma článku: 28.44 | Přečteno: 585 | Diskuse

Blanka Fay

Jan Bendig by si měl nejspíš začít sypat popel na hlavu..

Bylo to domluvené nebo nebylo? Tak tuhle otázku, si v listopadu po incidentu s moukou během večera Českého Slavíka, dost lidí pokládalo.

23.2.2024 v 15:15 | Karma článku: 29.03 | Přečteno: 2071 | Diskuse
VIP
Počet článků 1307 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3091
Postřehy z politiky a života.

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...